| dc5467 a întrebat:

Buna TPU! La evaluarea nationala la lb. si literatura romana, am scris la compunere in jur de 27 de randuri. Credeti ca imi va scadea din punctaj?

Răspuns Câştigător
| tremurici a răspuns:

20 de sutimi per rand depasit...dar maxim 60 de sutimi iti scade...deci da scade mult
A fost data directiva de la inspectorat de la Bucuresti sa se corecteze asa.Este foarte important ca elevul sa aiba capacitatea de a-si exprima gandurile/parerile/ideile in randurile cerute in testare.Deci trebuie sintetizat totul.

6 răspunsuri:
| KyraW a răspuns:

Zippy exista o zicala "cand doi oameni iti spun ca esti beat,te culci" deci daca toata lumea iti spune ca o sa scada,de ce te contrazici? Sau tatal tau e ministrul invatamantului? Nu cred ca o sa scada foarte mult, dar e clar ca o sa scada.Ei, macar sti ca ai facut o compunere excelenta (chiar daca e mai lunga decat trebuia).

| Zippy a răspuns:

Va spun sigur ca NU se scade.10-15 randuri inseamna minimul, dar cu cat mai mult cu atat mai bine.Chiar si la cea de zice maxim 5 randuri puteai scrie si 10 randuri si nu iti scade decat daca spui prostii

Răspuns utilizator avertizat
| Rucsi a răspuns:

Da din pacate iti va scadea, pentru ca nu ai respectat limita de spatiu indicatabig grin

Bafta! Funda?

| Noname_4934 a răspuns:

Ba scade.Prima data iti numara randurile si in cazul tau ai depasit cu mult.La indicatii scria sa te incadrezi in limita de spatiu asa ca sigur iti scade

| anadandelinaa a răspuns:

Cred ca da pentru ca ai depasit limita si eu am scris cam 17 randuri la a 2 compunere si mi cam frica...nu stiu dar succes