| cristitipu a întrebat:

Imi dati un citat din print si cersetor? funda!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citatul ti-l poti alege si singur de aici : http://www.scribd.com/doc/4950779/Mark-Twain-Print-si-cersetor-txt

| AlexSM86 a răspuns:

E asa greu sa iei cartea, sa o deschizi si sa transcrii 2 randuri?
nu mai pune intrebari legate de temele de la scoala!

| diamar a răspuns:

,,In vechiul oras al Londrei,intr-o anumita seara de toamna,candva spre mijlocul secolului al saisprezecelea,in familia Canty,familie saraca,se nastea un baiat, nedorit de nimeni''
Print si cersetor, Mark Twain
Am cartea in fata si ti-am scris prima propozitie din carte.

| LucaTeofil a răspuns:

Buna
destul?

Răspuns utilizator avertizat