| KissByKiss a întrebat:

Imi place sa citesc... Dar abia gasesc carti care chiar sa'mi placa. Daca imi poate recomanda cineva niste carti frumoase, imi plac cele de aventura, de dragoste... Am citit Twilight( nu ador filmul dar mi'au placut cartile). Vreau sa imi iau alta carte de la Stephenie Meyer, "Gazda", daca a citit'o cineva sa imi zica cum e. Sper sa imi puteti recomanda cevasad multumesc

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Gabriel Garcia Marquez - "Un veac de singuratate"; Paulo Coelho - "Alchimistul"; Mario Varga Llosa - "Matusa Julia si condeierul"

9 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Despre Gazda de Stephenie-Meyer gasesti aici.
http://www.cartidecitit.ro/......-recenzie.
Alte recomandari:
Carti aventura -> http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura
Carti dragoste -> http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste

| anna01 a răspuns:

Contele de Monte Cristo si in general Dumas. Legaturi primejdioase-Laclos(film+carte).

| daniel_8163 a răspuns:

Ce spui de Mizerabilii de Victor Hugo?

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Unele povesti de dragoste nu mor niciodata. Seamana cu Twilight la modul cum a fost scrisa.
Uite aici scrie mai multe : http://dimianmaria.blogspot.com/
Numai bine!

| candygirl a răspuns:

Mataniile- Florence L. Barclay
seria Fascinatie - Melissa Marr

| Cornelia19 a răspuns:

Daca iti plac cartile de dragoste, ti le recomand pe urmatoarele(crede-ma ca se merita citite, eu le-as reciti intruna):
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
Invitatie la vals-Mihail Drumes
Jane Eyre-Charlotte Bronte
Maitreyi-Mircea Eliade

| RuXy12 a răspuns:

Eu am citit Gazda si mi-a placut!winking
Nu e la fel ca Twilight...e cu un fel de,, suflete"...
E de aventura... Dragoste...
Viata pe Pamant...
Alte carti:
Alyson Noel-Evermore, seria Nemuritorii

| viktorxxx a răspuns:

Maxim Gorki - Viatalui Clim Samghin

| hinata884 a răspuns:

Mandrie si prejudecata de Jane Austen
Winnetou- Karl May Toate cele 3 volume au fost superbe
Chemarea strabunilor JACK LONDON