| Psihiatra a întrebat:

Imi puteti da niste cuvinte/expresii(cum se citesc) in greaca?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Foloseste traducatorul google acolo cand iti traduce dai la reproducere prin sunet si auzi cum vb asa incerci si tu sa vb bine greacawinking

| mmeee79 a răspuns:

Petros- stanca
petra- piatra

astea le stiu doarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sagapo poli (te iubesc), ti kanis(ce faci), pu menis(unde locuiesti), ise omorfos.omorfi(esti frumos, frumoasa), ise vlaka(esti prost), ine discolo(e dificil), den xero elinika(nu stiu greceste), xero ligo(stiu putin),,,,,,,,,,, ce sa ti mai scriu?

| Kao_Cyppy_1995 a răspuns:

Aggele mou-ingerul meu
storino mou-sufletul meu
ti kanis-ce faci?
ca la esi-bine tu?
avrio den ena-maine nu mananc
saga po-te iubesc
avrio-maine
etc etc...