| Fineness a întrebat:

Imi puteti da niste site-uri de unde pot invata GRATIS lb. engleza?

Răspuns Câştigător
| brunetarebela16 a răspuns:

Nu stiu daca te poate ajuta acest sait dar incearca totusi:engleza.biz eu l-am incercat si e bun

2 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu ai nevoie de lectii si alte bazaconii de genul...
Eu am invatat engleza din desene, filme, jocuri.
Am inceput cu TOATA seria dragon ball, dublata in engleza, dupa ce vezi cateva sute de episoade incepi sa intelegi mai bine ce zic aialaughing
Ai putea sa te uiti la Family Guy/ The simpsons/ South Park, sau diferite seriale tv...subtitrare in engleza, voce in engleza, si inveti f bine. Nu-ti fa griji pentru gramatica, de la un timp vei "simti" forma corecta.

| KiduScene a răspuns:

Metin2.co.uk si din desene:)) eu de acolo am invatat :))
sau cum a spus si silviu uita-te la desene in engleza :))
Asa inveti cel mai usor :))
Eu acum ma pregatesc de cambrigde iti pot da un site care sper ca te poate ajuta: http://learnenglish.britishcouncil.org/en/