| bmerry a întrebat:

Imi puteti da va rog intrebari+raspunsuri de tipul : "I: Cum si-a scos Stefan Cel Mare sabia din fantana? R: Uda ", care ar putea sa-mi pice la proba de la balul bobocilor? Funda+Vot. O seara faina.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| CristianMarius a răspuns:

1-Cum a scos Stefan cel Mare sabia din fantana

2-Conduci o masina, in fata ta este o baba un bebelus si o caprioara, ce calci?

3-Un avion se prabuseste la granita dintre Ungaria si Romania, unde sunt ingropati supravietuitorii?

4-Pe un lac inghetat se afla 5 pasari zburatoare si o gaina, vanatorul impusca o pasare, cate raman pe lac?

5-Am avut 10 pesti in acvariu, 5 sa-u innecat cati au mai ramas?

6-Cu ce picior a pasit stefan cel mare prima oara pe scara trenului?

7-Daca-i spui pe nume nu mai e aici.

8-Ce merge pe apa si nu se uda?
1. uda
2.frana
3.nu se ingroapa supravietuitorii
4. 1(gaina moarta)
5.pestii nu se ineaca
6.nu existau trenuri pe vremea lui
7. tacerea
8.umbra