| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda o gradinita in zona centrala a Bucurestiului (stau in apropiere de Piata Amzei) cu program prelungit si care sa aiba in program si ore de limbi straine? Va multumesc!

1 răspuns:
| devine a răspuns:

Gradinita DOMINO. e prin dorobanti. eu acolo am facut gradinita cu aceleasi educatoare care sunt si acum (pe vremea aceea erau mai tinerele :)) dar am inteles ca ele sunt coordonatori si mai sunt si alte/alti educatoare/i. de ce o recoamnd? pentru ca eu, acolo, la varsta de 6 ani, aveam un accent in limba engleza impecabil...se vorbeste aproape numai in engleza, te invata si cuvintele de baza din alte limbi straine, este totul foarte placut! mi-as dori ca macar pentru 1 zi sa mai am varsta de 5 ani sa ma duc acolo :) si e si cu program prelungit. ti-o recomand din suflet. p. s.: cand m-au dus ai meia colo nu stiam NIMIC sa zic in engleza. in 3 saptamani deja cantam cantecele si vorbeam cu ceilalti copii in engleza. am invatat si sa scriu acolo si sa citesc. am facut "showuri", am 2 casete cu un fel de film facut de doamnele educatoare, cu o "calatorie prin lume" si ne prefaceam (de la imbracaminte pana la decor) ca suntem in diverse tari si vorbeam in limba respectiva. http://www.gradinitebucuresti.ro/index.php?c=-2&s=1&g=5 aici gasesti datele de contact si o descriere succinta si preturi