| mariucakatinca a întrebat:

Imi puteti spune ce carti au mai aparut recent pentru adolescenti.(dar nu de la Bravo, Bravo Girl).
ex. de la litera.
Mie imi plac cartile in acelasi timp de dragoste, stiintifico-fantastice, etc.
Ma intereseaza cel mai mult sa fie nou aparute.
(2013, 2012 pe sfarsit)
P.S. Daca puteti sa imi spuneti aprox pretul, daca nu, va multumesc oricum foarte mult.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ai de ales dintre:

1. Copilul zanelor de Philippa Gregory -28 lei (Editura Polirom)
2.Harriet spioneaza de Louise Fitzhugh -30 lei (Editura Art)
3.Monster High volumul 1 de Lisi Harrison -40 lei (Editura Egmont)
4.Casa mea bantuita de Angie Sage -20 lei (Editura Corint Junior)
5. James si piersica uriasa de Roald Dahl -30 lei (Editura Art)
6.Aliata vraciului volumul 9 de Joseph Delaney -40 lei (Editura Corint Junior)
7.Toate editiile Harry Potter
8. Jurnalul unui pusti 2-Rodrick e cel mai tare(aka Diary of w whimpy kid) de Jeff Kinney -33 lei (Editura Art)
9.Charlie si frabrica de ciocolata de Roald Dahl -30 lei (Editura Art)
10.Cocosatul de la Notre-Dame de Deanna McFadden -15 lei (Editura Curtea Veche)
11.George si Big bangul de Stephen Hawking, Lucy -45 lei (Editura Humanitas)
12.Momo de Michael Ende -28 lei (Editura Polirom)
13. Micutele mincinoase de Sara Shepard (vol.1) -40 lei (Editura Leda)
14.Toate editiile Jurnalele vampirilor de L.J. Smith - 11 lei (Editura Leda)

Si ar mai fi si altele, dar sper ca astea sa iti fie suficiente.Succes si spor la citit! (Daca vrei informatii suplimentare pe marginea acestui subiect, nu ezita sa ma cauti la mikkydejo@yahoo.com ).

| Sadic a răspuns:

ĂĂă..au apărut acum cărţile:
Creatura- Nely cab este în jur de 35 sau 40 de lei
Când eşti o vrăjitoare costă cam 30 de lei. poate mai puţin happy

| Miru990 a răspuns:

Pai eu am citit "Jurnalele Vampirilor" de Lisa Jane Smith (L.J. Smith) si sunt chiar bune, sunt de la editura LEDA sin pacate dar sunt foarte ieftine, le gasesti cu 7 lei editie de buzunar. Primele carti sunt 4 (trezirea, lupta, furia, reuniunea) apoi continuarea la cele 4 sunt din seria "Intoarcerea" tot de la jurnalele vampirilor(caderea nopti, suflete-umbra, miez de noapte). Zic eu ca sunt foarte bune, chiar daca nu sunt noi. Au aparut primele 4 prin 1990...90 si ceva