| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce trebuie invatat pentru proba orala la romana si cum decurge aceasta? Cat mai detaliat. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Kanpeki a răspuns:

Era sa pun si eu intrebarea asta azi dar bine ca mi-am adus aminte ca am o culegere cu teste pentru bac la romana...
Pai iti da un text si tu trebuie sa-l citesti corect si cursiv apoi iti mai dau ei 4 cerinte referitoare la acel text. De exemplu te poate intreba opinia ta in legatura cu textul dat, modalitatile de constructie ale textului argumentativ sau publicist, mijloace artistice de realizare a subiectivitatii, ideile importante care reies sau conectori/structuri specifice argumentarii.

1 răspuns:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Mihai Eminescu?