| anonim_4396 a întrebat:

Cum se calculeaza media la examenul de corigenta si cum decurge proba orala? Puteti sa- mi spuneti va rog?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media la examenul de corigenta este media aritmetica a probei scrise si probei orale, calculata cu 2 zecimale.

| Andrei574 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Adica cu doua zecimale?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei574):

Sigur, de ex. obtii 6, 30 la scris si 7, 40 la oral, media va fi 6, 85 si aceasta va fi media anuala la materia respectiva.

| Andrei574 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iar media aceea se rotunjeste?

| Andrei574 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iar aceea medie se rotunjeste?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei574):

De doua ori ti-am spus ca media se calculeaza cu 2 zecimale si rezulta ca nu se rotunjeste, este exact ca in cazul mediei anuale, deoarece media de la corigenta va fi media anuala la acea materie.

| AC4S4 a răspuns:

Proba orală constă, de obicei, in extragerea unui bilet ce conține exerciții. Ai un anumit timp de gândire, apoi profesorul te ascultă. Depinde de profesor.