| AndreeaRullz a întrebat:

Imi spuneti si mie ceva carti gen "13 plicuri albastre","Ingerul lui Seffy","Lista cu dorinte","Herry Potter si Printul Semipur..."va rog funditatongue

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători, Fete în blugi, Mereu în albastru, Jordan Sonnenblick-Tobe, fete şi plăcinta periculoasă, Carl Hiaasen-Bufniţa, Heather Dyer-Sirenele din camera 11, Băiatul din cutia de biscuiţi, Kai Meyer-Focul de gheaţă, Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11, Băiatul şaman, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, Eoin Colfer-seria Artemis Fowl, C S Lewis-Cronicile din Narnia, V M Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Temniţele întunericului, Prinţul pierdut, În căutarea soarelui), Sophie Audouin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, Dragonul renegat), E.Rose Sabin-Puteri periculoase, Şcoala de vrăjitorie, Bestiile atacă, Angie Sage-seria Septimus Heap, Katherine Roberts-seria celor 7 minuni antice, Garry Kilworth-Attica, ai ce citi!

| Elena1234456 a răspuns:

Gasesti aici : http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/cocktail - carti pentru adolescente :). Ador colectia asta :x.