| Horiatud a întrebat:

Îmi spuneti si mie un cuvant format din literele: U N I V E R S A L. Multumesc

7 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Daca nu, ete: Invers, viu, versus, seral, invins, nervi, uns, vasuri, rari, rasina, salariu, rau.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

VINUL SARE in pahare, nu e doar un cuvant dar e universal...

| ALOALO123 a răspuns:

Salariu

| Tig22 a răspuns:

Unitar, Natural, Izbitor, Versatil, Ereditar, Rasarit, Simt, Androgin, Laguna. happy

| Horiatud explică:

Literele se pot repeta

| presus a răspuns (pentru Horiatud):

Cuvantul trebuie format din toate cele 9 litere?

| Horiatud explică (pentru presus):

Da. Enuntul este: Foloseste literele de pe primul rand (1. universal) pentru a forma alte cuvinte. Poti folosi o litera se mai multe ori.