| deuuu_3993 a întrebat:

Imi spuneti, va rog... numele tuturor lectilor de geografie din clasa a 8?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In cls. a VIII-a se invata Geografia Romaniei, care cuprinde relieful (impartit pe diviziuni si subdiviziuni), clima, flora, fauna, Marea Neagra, Delta Dunarii, apoi despre impartirea teritoriala a Romaniei in sate, orase, judete, resedinte de judet, apoi despre turismul si economia Romaniei.

| onename a răspuns:

Eeh. In clasa a8a se face geografia Romaniei care, cel putin pentru mine, e superba! Am fost si la concursuri si am luat numai locul 1 si 2. happy Lectii : toti Carpatii pe rand cu altitudini,diviziuni, apoi subcarpartii,podisurile,raurile,lacurile,clima,fauna,vegetatia, Marea Neagra,sate,orase,judete,resedinte de judet, apoi turism, economie, lectii usoare happy