| calexiandra a întrebat:

A dat cineva teza la geografie? ( clasa a 8 a ) Spuneti-mi si mie cum este si cam ce v-a datbatting eyelashes Multumesc anticipat si fundita :*

1 răspuns:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Eu am dat anul trecut dar e aceeaşi treabă.
Am avut ghinionul să fac Geografia cu un profesor foarte dificil la note.La teză, ar trebui să'ţi dea la primul subiect nişte termeni de explicat, apoi ceva de asociere/completare, o hartă mută unde sunt marcate unităţi de relief sau ce altceva aţi făcut până acum, un subiect de caracterizare [A unei unităţi de relief, subunităţi de relief] sau comparaţie şi un subiect care ar trebui să'ţi pună la încercare logica şi capacitatea de a argumenta.Acum depinde şi de profesor, dar cam aşa ar fi normal.
Sayonara!