| osimplafataaaa a întrebat:

Îmi traduce si mie cineva piesa asta în Romana va rog?
https://youtu.be/fZetPVOsCec
(Cine este primul dau funda)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-mi trăiesc viața ca pe o minciună
Și soarele continuă să cadă jos
Să-mi trăiesc viața ca pe o minciună
Și soarele continuă să cadă jos
Acum îl ascultați pe Young Chencs
Pune-te la lucru ani de zile pentru asta, nu este o coincidență
Pe atunci, când nu eram atât de aprinsă, acum sunt aprinsă, sunt supărați

Bad B's, l-au curbat pe copil
Pe atunci, când nu eram atât de aprinsă, acum sunt aprinsă, sunt supărați
I-am spus frate că trebuie să o iei încet
Dar știe că criminalitatea plătește, așa că nu va merge
Am fost trei-pentru-trei, acum sunt șase pentru șase
Pune-te la lucru ani de zile pentru asta, nu este o coincidență
Trebuia să le fac excursii

[Versul 1]
La naiba, se vorbește de rahat și mă îmbolnăvește
Am spus „dracu’ școală "și m-a îmbogățit
Am vândut crack pe un an de 80
Ieșirile de pe noi și se roagă să alunecăm
A spus „dracu’ școală "și am încălcat legea
I-am spus micuțului „trebuie să rămân la școală"
Spunându-le copiilor că acest rahat nu este grozav, dracu, sunt atât de ipocrit
La dracu, tocmai am ratat un apel
Fratele meu este pe câmp, nu are mingi
Vândut cocaină și molly și toate astea
I-am spus mumzy să nu-ți faci griji deloc
Intră în bando „Dragă, sunt acasă"
Diavolii locali nu garantează
Nu va fi servit, pisicile necunoscute
Nu datorez nimănui, am câștigat bani singuri

Bad B's, l-au curbat pe copil
Pe atunci, când nu eram atât de aprinsă, acum sunt aprinsă, sunt supărați
I-am spus frate că trebuie să o iei încet
Dar știe că criminalitatea plătește, așa că nu va merge
Am fost trei-pentru-trei, acum sunt șase pentru șase
Pune-te la lucru ani de zile pentru asta, nu este o coincidență
Trebuia să le fac excursii

[Versetul 2]
Aș fi putut fi la coș dacă nu ar fi fost mănușile pe care le-am avut când am înfășurat rizz-ul
Copilul acela a fost împins de un amator
Trebuie să ne lipim, ia măsuri de precauție
Dacă știați riscurile pe care le-am asumat pentru a fi plătiți, nu m-ați privi la fel
Fratele meu a avut cel mai rău obiectiv
Aducem blicky pe scenă
Ei urăsc, sunt cu adevărat nedumerit (Haha)
Nu-mi testa răbdarea
Jumătate din glugă a arătat iubirea omului, este o momeală pe care restul o urăște
Acum am un gyal de jur împrejur, totuși, sălbaticul meu din vest, preferatul meu
Aceste pisici sunt domesticite, investigați în stație

Bad B's, l-au curbat pe copil
Pe atunci, când nu eram atât de aprinsă, acum sunt aprinsă, sunt supărați
I-am spus frate că trebuie să o iei încet
Dar știe că criminalitatea plătește, așa că nu va merge
Am fost trei-pentru-trei, acum sunt șase pentru șase
Pune-te la lucru ani de zile pentru asta, nu este o coincidență
Trebuia să le fac excursii
Bad B's, l-au curbat pe copil
Pe atunci, când nu eram atât de aprinsă, acum sunt aprinsă, sunt supărați
I-am spus frate că trebuie să o iei încet
Dar știe că criminalitatea plătește, așa că nu va merge
Am fost trei-pentru-trei, acum sunt șase pentru șase
Pune-te la lucru ani de zile pentru asta, nu este o coincidență
Trebuia să le fac excursii.

| osimplafataaaa explică (pentru anonim_4396):

Cum ai tradus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru osimplafataaaa):

Dacă ieșim la un cico îți spun happy
Mersi de fundă kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bad B's = bad bi... E mai ok sa nu înveți toate înjurăturile sa fi la fel ca,, șirul indian ",, efectul turmei", învață să fi diferita, ție nici nu cred ca îți place melodia asta dar ai văzut ca e ascultata sa fi și tu în trend cu generația,, copy -paste".
Asculta ce îți place ție, nu ce e în trending.

Și acceptate asa cum ești, lasă bronzul, nu e ok sa fi negru într-o tara cu multe prejudecăți, și superficiala care judeca cartea după coperta, fără sa o citească, iubeste-te mai mult, ești frumoasa și asa, și eu as vrea sa fiu alb dar e imposibil, fiecare suntem cum ne-o lăsat. Adică nu e imposibil, dar riscurile sunt majore.

| osimplafataaaa explică (pentru anonim_4396):

Te pup vtm!

| anonim_4396 a răspuns (pentru osimplafataaaa):

Și eu te pup unde vrei tu, dar dacă ai sub 18 ani doar pe obraz kiss
Ai prins puțin tupeu, ma bucur. laughing

12 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Poți să folosești Google Translate. În descrierea din video sunt versurile. Le selectezi și dai un copy-paste în Google Translate.

| Simpatic a răspuns (pentru JustDeedee):

Dar vor iesi exact cum a pus userul de mai sus, adica nimic adica cu Bad B's fara traducere laughing

| JustDeedee a răspuns (pentru Simpatic):

De aia ai minte să mai și judeci un pic ce îți dă Google Translate-ul și ce nu îți iasă la socoteală nicicum cauți pe Internet. happy

| Simpatic a răspuns (pentru JustDeedee):

Daca nu cunosti slang nu ai sanse, bad b's face referire la cu*ve rele, am auzit in alte piese "molly" care face referire la Ecstasy (desi se aseamana chimic nu-s la fel 100%), daca nu esti cunoscator al limbajului negrilor nu prea ai ce sa faci, e engleza de cartier happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Dap, e de cacao oricum google translate.
Nu știu copiii ăștia de ce nu asculta, muzica trafationala, folclorica, ne-am pierdut valorile. Muzica mai buna ca a nostra folclorica ma refer nu exista, avem legende.
Și eu ascultam înainte house, trap, Dance la greu, acum parca muzica folclorica mi se pare divina. Apreciem tot ce e peste hotare în loc sa apreciem slagarele noastre românești care sunt CAPODOPERE, nu mai când vin ăștia cu manele îmi strica tot meciul, au luat-o și Romanii pe aratura, și ăștia asculta manele la greu.

| JustDeedee a răspuns (pentru Simpatic):

Dacă o să cauți „bad b's meaning" pe Google îți arată explicația care este aceeași pe care ai spus-o și tu. Primul site este chiar un dicționar urban.

Nu e vorba să nu cunoști, e vorba să știi cum și unde să cauți informațiile de care ai nevoie.

| Simpatic a răspuns:

Contine mult slang de drogati eu nu ma bag, inteleg dar e dificil de tradus ca trebuie luat fiecare cuvant in parte
genul asta de trap sau ce e doar cu slang englezesc