| aranara a întrebat:

In brosura liceelor, Colegiul National Ion Creanga (sectiunea de filo) are 2 clase, una de intensiv japoneza si una de intensiv franceza. Eu vreau sa ma duc la japoneza. Daca intru in liceul acesta, trebuie sa precizez la secretariat in care clasa de filo vreau sa ma duc atunci cand ma duc sa ma inscriu? Eu nu am facut franceza in gimnaziu si nu as putea sa ma duc la o clasa de intensiv la liceu.

3 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Pai atunci cand faci inscrierea primesti o foaie pe care bifezi ce clasa vrei dintre cele 2.asa a fost anul trecut cand m-am inscris eu

| A_7260 a răspuns:

Pai fiecare clasa trebuie sa aiba un cod. Cea de la intensiv franceza are un cod iar cea de la intensiv japoneza alt cod, iar tu pe fisa scrii codul clasei cu intensiv japoneza.

| ileana_5795 a răspuns:

Da.
Atunci cand depui dosarul parca, ti se da la secretariat un fel de cerere pe care trebuie sa o completezi. Si acolo scrii la ce fel de intensiv vrei.
Succes, sper sa intri acolo unde vrei.happy