| Vrabie_Alexandru_1998 a întrebat:

In ce an Tara Romaneasca, Moldova si Transilvania au devenit vasale?
Va rog linkuri la surse respective (de unde luati informatii)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, din 1 ianuarie 2007 happy( nu ca nu era si inainte)dar Romania e un stat vasal, cum folosesti tu cuvantul happy sau in ce context. asa sa ii zici la profa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sa-ti dau si link-uri zici
https://ro.wikipedia.org/......pean%C4%83

VASÁL, -Ă, vasali, -e, s. m. și f. (În evul mediu, în apusul Europei) Persoană, stat care se afla în raporturi de vasalitate față de un senior sau de un alt stat; p. gener. supus. ◊ (Adjectival) Persoană vasală. Stat vasal. – Din fr. vassal.