| anonim_4396 a întrebat:

In ce clas se face chimia organica si in care cea anorganica?

5 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Chimia anorgamica se incepe in clasa a 7 -a.
cea organica parca in a 10-a

| dydy1 a răspuns:

Eu sunt in clasa a10a si fac chimie organica.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, chimia anorganica se studiaza incepand cu clasa a 7 -a iar cea organica incepand cu clasa a 11- a. Pa

| Ralucarrie a răspuns:

Chimia anorganica o incepi inca din clasa a 7-a...iar chimia organica o incepi in a 10(iti spun sigur ca eu sunt in a 10 si o urascsad )...big grin

| Cyber_2192 a răspuns:

Chimia organica se face in lasa a 10-a iar cea anorganica in clasa a 11-a (cred, sau invers, nu mai retin sigur).