| randomgui a întrebat:

In ce consta materia la informatica clasa a 9a neintensiv?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Eu n-am vazut sa treci din C++ in pseudocod nici macar la bac. Bineinteles, vei avea si exercitii cu conversii de algoritmi ca sa te acomodezi cu ambele parti.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Bezele algoritmului, integrarea sintaxei din pseudocod in limbajul ales de socala (C++ sau Pascal), functii simple, cred ca si operatori. Abia din a 10-a incepe distractia!

| randomgui explică (pentru LPCTSTR):

Limbajul fiind c++, doar pseudocod->c++ sau si c++-> pseudocod?

| LPCTSTR a răspuns (pentru randomgui):

Eu n-am vazut sa treci din C++ in pseudocod nici macar la bac. Bineinteles, vei avea si exercitii cu conversii de algoritmi ca sa te acomodezi cu ambele parti.