| AndreeaWXYZ a întrebat:

In ce consta o probă de competență lingvistică? spuneti-mi va rogggg

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Ciao,este partea cea mai facila din cadrul examenului de Bacalaureat,acum sa vin cu ceva concret,la limba noastra materna ai doua parti,prima parte vine cu un suport text si tu ai misiunea de identifica carui stil functional apartine textul,de ce? plus sa identifici idei,fapte,opinii,nu e nimic dific, iar la partea a doua ai de conceput in mic text argumentativ, ai dreptul sa scrii si pe foaie anumite idei, proba de limba straina este formata din mai multe parti, 5 parti,ai o parte unde vei asculta un text,va trebuii sa-l intelegi,sa raspunzi la intrebari, apoi ai o parte scrisa, eu am avut de facut o scrisoare, si o parte orala, nivelul maxim este B2 nivelul minim A1, nu este nimic dificil, succeshappy