| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta profilul Stiintele Naturii la liceu? Eu stiam ca se fac biologie, chimie si fizica dar de curand am auzit ca nu s-ar face si biologie ci doar fizica si chimie.

Răspuns Câştigător
| sabrina7723 a răspuns:

Bunatongue sunt in a 9 la bio-chimie(stiintele naturii). se fac 2 ore de bio, 2-3 de chimie, 2-3 de fizica, 3-4 de mate, 4 de romana, 2 engleza, 1muzica/desen(se schimba pe sem, adica una intr-un semestru si dupa aia cealalta), 1 sport, 1 religie, 1geografie, 1 istorie, 1 logica, 3 de info(programare si tehnologia informatiei si comunicarii(TIC)) 1 dirigentie big grin funditabatting eyelashes

8 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Cred ca ai inteles gresit.big grin sau cineva te-a informat prost. din contra biologia este pe primul loc apoi chimia acestea sunt materiile de baza.happy ca sa iti fie mai usor acest profil se mai numeste si bio-chimie asa n-o sa mai ai nelamuriri. sper ca te-am ajutathappy:*

| madalina_4740 a răspuns:

Nu este adevarat happy eu am profil de protectia mediului happy am o ora de biologie, doua de fizica, doua de chimie si sase de ecologie happy

sper ca te-am ajutat happy

| pinkpupix a răspuns:

Se face si biologie, stai linistita.

| sabrina7723 a răspuns:

Si 2 de francesa sau germana big grin am uitat de ele laughing

| AoBo a răspuns:

FALS...biologia este esentiala

| TibyNeagu a răspuns:

Eu sunt la profilul Protectia mediului si resurse naturale si se face 1 ora de biologie, una de chimie si doua de fizica. in cla a 9a se fac 2 ore de chimie

| Visecolorate a răspuns:

EU sunt la stiintele naturiwinking. In a 9a ca si in a 10a ai 3 ore de chimie, 3 de fizica, 2 de biologie. E cel mai echilibrat profil dupa parerea mea. E bine ca dai M2 la mate la bac. Ti se cer cam toate materiile... dar e mai bine pentru mai tarziu daca esti nehotarata. Eu am dat la stiinte pentru ca am fugit de mate-info si de la filofogie nu prea aveam multe optiuni. Si sunt chiar multumita happy

| CiocanLeana a răspuns:

Nu pot sa intru pe adresa care am fost pana ieri la ora 4