| drive a întrebat:

In ce consta profilul uman filologie clasa 9

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci asa :
Romana : 4 ore
Matematica : 2 ore
Fizica : 2 ore
Chimie : 1 ora
Informatica : 2 ore
Biologie : 1 ora
Logica(SOC) : 2 ore
Educatie Fizica : 1 ora
Engleza : 2 -3 ore
Franceza : 2-3 ore
Religie : 1 ora
Muzica : 1 ora
Desen : 1 ora
Dirigentie : 1 ora
Latina : 1-2 ore
Istorie : 2-3 ore
Geografie : 2-3 ore
Dai teza la : romana, latina, istorie sau geografie, franceza sau engleza
Aici ai un model de orar :

http://ihr.newprojects.org/materiale/orar_v4/

| CristinaSNC a răspuns:

In clasa a 9-a la filo faci cam acelesi materii ca la generala doar ca faci mai putina mate, bio, chimie si fizica. Se ma adauga o materie : Logica. Teze dai la romana, istorie/geogrfie (la alegere ), latina si engleza.
Bafta kiss!

| AndreeaDeiia a răspuns:

In toate materiile pe care le-ai face si daca ai fi la alt profil.
Nu prea stiu, si eu voi fi boboaca tot la acelasi profil. laughing

| Biencutza1 a răspuns:

Se bazeaza mai mult pe limbi straine si limba romana, iar restil obiectelor sunt la fel.