| AnaaMaaria a întrebat:

In ce consta profilul filologie?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Se pune accentul pe limbi, în special română. (gramatică și comunicare)
E un profil lejer.
Baftă.

| fuzzer a răspuns:

Multa romana, limbi straine..Mai exact in primul an, 3 ore de engleza si 2 de franceza. Putina matematica, fizica, chimie, biologie, materiile astea nu sunt importante.

Vei face si latina, din care e posibil sa dai teza.

| zTonia a răspuns:

La acel profill materiile principale sunt limbile

| Saviour a răspuns:

Se bazeaza pe limba si comunicare.Asadar,multa romana si limbi straine, putina matematica. Dupa absolvirea liceului ai putea sa te indrepti catre litere, pedagogie, limbi staine etc.

| BubuuuuC a răspuns:

Limbi.

| AnaaMaaria explică:

Si teze la ce dau?

| Saviour a răspuns (pentru AnaaMaaria):

Romana,latina,istorie.