| anonim_4396 a întrebat:

În ce consta testul de verificare a cunoștințelor la limba și literatura romana și matematica de la liceul Militar? Se găsesc modele de teste?

5 răspunsuri:
| Vanessika a răspuns:

Consta în 10 grile la română, respectiv 20 la mate (10 algebra, 10 geometrie).
Da, se găsesc modele, din câte știu se găsesc și culegeri special făcute.

| smmmmmragee a răspuns (pentru Vanessika):

Ciudat, abia ieri am aflat ca exista un astfel de test. Pe internet nu am găsit modele...o sa încerc cu culegeri

| Vanessika a răspuns (pentru smmmmmragee):

Știam că sunt bune cele de la Delfin. Sunt foarte importante aceste teste și nota pe care o iei în ele valorează mai mult decât cea de la evaluarea națională la media de admitere.

| cristicris206 a răspuns:

Salut! Eu am gasit subiectele de anul acesta pe siteul liceului militar Alba Iulia. Si poti cumpara culegeri. Testele nu sunt foarte grele

| smmmmmragee a răspuns (pentru cristicris206):

Va mulțumesc pentru ajutor