| Lariss98 a întrebat:

In ce parte se amplaseaza lampa de iluminat locul atunci cand se lucreaza la masa?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Nu se pune numai în stînga. Se poate pune și îndreapta. Se pune funcție de cum este individul care lucrează la masă, stîngaci sau dreptaci.
Un dreptaci o va pune în stînga, un stîngaci o va pune în dreapta.
Totul este ca lumina să-i cadă pe lucrare în așa fel ca să nu fie umbră pe aceasta.
De exemplu, dacă scrii cu dreapta și lumina lămpii vine din dreapta, mîna dreaptă va umbri locul scrierii, lucru care este deranjant.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

In stanga sau deasupra mesei.rolling on the floorps.tu nu ai observat ca si la scoala, toate salile de clasa au ferestrele amplasate in partea stanga a bancilor?