| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara este cel mai bine de trait(loc de munca,taxe,salar,clima si societate),eu m-am gandit la Anglia, Germania, Franta si Belgia.

Răspuns Câştigător
| eudoareuu a răspuns:

Engleza poti.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar în Germania.

| minrest a răspuns:

Din Europa, da, in astea, si in Olanda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Utopia.

| eudoareuu a răspuns:

Eu stau in Germania si pot sa spun ca imi place aici. Cam grea limba, dar am invatat-o ( sunt de 1 an aici).
Pa, pa!

| octa2021 a răspuns (pentru eudoareuu):

Dar pot s-a vorbesc engleza sau franceza, pana invat germana?

| eudoareuu a răspuns (pentru octa2021):

Engleza poti.

| Cossta a răspuns:

Suedia, Austria, Olanda, Danemarca... poate si Belgia. Dar in niciun caz metropolele mari.

| MikeMic a răspuns:

Germania, deoarece daca ti se intampla ceva, te asigura ei (dupa cum am auzit din foarte multe locuri)

| elisaunaru a răspuns:

In franta.