| addison a întrebat:

In cls. a9a, istoria si geografia cui se studiaza?

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

La toate profilurile se studiaza.
Later edit : am inteles gresit intrebarea prima data.
Raspunsul meu e :
Geografia generala(Universul,Planetele),tipuri de corpuri ceresti,cartografie,tipuri de soluri,hidrologie si in general tot ce tine de pamant.
La istorie lumea antica,daco-romanii,perioada medievala,imperiul roman,formarea popoarelor,imperiul Bizantin,Cruciadele,Crestinismul,iudaismul, renastere si umanism, marile descoperiri si cam atat.

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Criminală întrebare! Nu se studiază geogrsfia "cui " ci geografia " piron"

| Eღilia62 a răspuns:

Geografia generala(Universul,Planetele),tipuri de corpuri ceresti,cartografie,tipuri de soluri,hidrologie si in general tot ce tine de pamant.
La istorie lumea antica,daco-romanii,perioada medievala,imperiul roman,formarea popoarelor,imperiul Bizantin,Cruciadele,Crestinismul,iudaismul, renastere si umanism, marile descoperiri si cam atat.

| Choco a răspuns:

Romaniei happy

| AlAndalus a răspuns:

In clasele a 9-a si a10-a se studiaza ambele la universal (toate statele) iar in a11-a a Europei urmand ca in clasa a12-a sa se studieze Romania.

| Ea12345 a răspuns:

A tuturorlaughing) geografie si istorie universala.

| Liquify a răspuns:

Geografie generala [ca in a 5-a dar mai aprofundat] si la istorie tot asa materie asemanatoare cu a5-a si a 6-a dar mai aprofundata.

| kathgilbert a răspuns:

Geografia fizica generala, respectiv istorie antichitate + evul mediu.

| LondoneseCat a răspuns:

Istoria popoarelor astora gen incasii aztecii babilonienii.geografia se apofundeaza cea din clasa a5-a big grin funda?:*

| Shiva a răspuns:

A lu` profesoru:
ii studiezi averea, cat pamant are, cum l-a facut, daca a luat mita la bac...etc

| Lavi15 a răspuns:

Se studiaza geografia universala si istoria antica! Sper ca ti am fot de ajutorhappywinking

| Lavi15 a răspuns:

Choco in clasa 9 nu se studiaza geografia Romaniei, doar in clasa 8 si a 12winking

| Andreea4509 a răspuns:

Se studieaza geografia si istoria lumii. istoria incepe sa se studieze din cele mai vechi timpuri