| AvalohAlyn a întrebat:

In Galati nu exista facultate de asistenta sociala simpla exista doar asistenta sociala la facultatea de teologie ortodoxa, intrebarea mea este tot aia? Adica au materiile la fel ca una simpla? Sau e altfel? Cum e la teologie ortodoxa asistenta sociala? Ce materii sunt? Ai aceleasi oportunitati ca la facultatea de asistenta sociala simpla dupa absolvire?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru programul de studii " teologie asistenta sociala", planul de invatamant al acestui program cuprinde atat discipline din domeniile Psihologie si Sociologie( identice cu cele ale programului de asistenta sociala fara teologie), cat si discipline teologice --- vezi, in link, planurile de invatamant pentru fiecare an :http://www.istorie.ugal.ro/index.php/teologie-asistenta-sociala