| AvalohAlyn a întrebat:

In orasul meu nu exista Facultatea de Asistenta Sociala ci facultatea de Teologie Sociala.Am inteles ca e cam acelasi lucru dar se invata in plus putina religie, spiritualitate.E adevarat? Care este diferenta intre Asistenta Sociala si Teologie sociala? Absolventii de Teologie sociala au aceleasi "usi deschise", drepturi si posibilitati de angajare ca asistent social ca cei de la Asistenta sociala obisnuita? Diploma de la teologie sociala are aceeasi valoare ca una de la asistenta sociala simpla? Cine ma poate lamuri? Ce materii se fac la Teologie Sociala? Se studiaza acelasi lucru(in afara orelor de religie, spiritualiate) si la Teologie sociala ca la Asistenta sociala simpla? Help me please Cine stie?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,Alane,teologia sociala este acelasi lucru ca si asistenta sociala, doar ca pe langa materiile de la asistenta sociala studiezi si teologie.

http://admitere.uaic.ro/teologie-ortodoxa-asistenta-sociala-licenta/
priveste programa, AlanTigerOfAtlantic.

acum parerea mea subiectiva, daca tu mergi la facultatea asta fiindca e singura de la tine din sat, mai bine te duci la munca si iti platesti chiria in Bucuresti si urmezi facultatea pe care ti-o doresti cu adevarat, AlantigerofAtlantic.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Stau in Galati. Avem destule facultati dar eu as vrea Asistenta Sociala sau Relatii Internationale si Studii Europene.
Vad eu.

Multumesc de raspuns...happy

1 răspuns: