| soffie a întrebat:

In mare parte la licee se preda limba franceza, iar in scolile generale germana.Ce se intampla cu cei care nu au facut franceza?

6 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Eu în generală am făcut franceză iar la liceu m-au întrebat dacă vreau să continui cu franceza sau să o iau de la zero cu germana. Am ales germana.

Sigur o să fie ca la noi. Clasa se împarte în două grupuri, ăia care fac germană se duc într-o sală iar ăia cu franceza în alta.

| dyannee a răspuns:

Acuma depinde de liceu, eu de exemplu am facut germana in generala, iar la liceu mai mult de jumatate din clasa face franceza, eu si cu inca 6 din clasa facem germana, impreuna cu alti elevi de la alte profiluri, astfel constituim o clasa de germana. big grin Deci, cand ceilalti fac franceza, noi facem germana.Insa,ti-am spus, totul depinde de scoala.Am colegi care s-au dus la diferite scoli, au facut germana si acum fac franceza, deoarece toata clasa a facut franceza.Depinde si in ce clasa nimeresi de asemeni.Succes! happy

| Eallscriellca a răspuns:

Hello!
Cei care nu au facut franceza vor alege germana pentru elevii au de ales intre franceza si germana.
Ceau! Ceau!

| nevastuica_7599 a răspuns:

Nu iti sp eu cum ii happy eu in generala am facut franceza... si multi au facut germana... si cand am fost in clasa a 9 o trebuit sa alegem ori una ori alta ..nu te vor obiga sa faci franceza sau germana tu va trebui sa alegi ( funda :*?)

| ADYTZA_2094 a răspuns:

V-a invata tot franceza nu conteaza
Funda plzzz

| Believer a răspuns:

ADYTZA_2094 nu e adevarat.In mod normal acel liceu ar trebuie sa aiba si o clasa de limba germana daca nu cauta si tu un liceu care sa aiba limba germana. Funda?