| iţigsauştrul a întrebat:

În ţările asiatice se vorbeşte engleză? tongue tongue tongue tongue

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum se vorbeste si-n Romania, n-o sa auzi oameni vorbind in engleza pe strada (doar turisti eventual) dar sunt asiatici care vorbesc engleza si cu care poti comunica daca e cazul.

| minrest a răspuns:

Tarile asiatice sunt mai populate decat restul lumii, si tu vrei ca o trasatura sa li se aplice tuturor? In unele se vorbeste ca lingua franca, in altele se vorbeste pe scara mare, in sfarsit in unele singurii vorbitori sunt veniti din dominioane. E si natural, nu?