| IonutEu2003 a întrebat:

In urma Evaluării Naționale, cam cu ce medii credeti ca se va intra la liceele de top( Vianu, Mihai Viteazu: cam acestea ar fi cele care ma intereseaza) si daca profesorii v-au comunicat informatii suplimentare cu privire la acest lucru?

1 răspuns:
| ΣηJΦY a răspuns:

Sincer sa fiu, nu sunt din Bucuresti, dar din ce stiu eu si din ce informatii am mai prins eu de ici si de colo, la liceele astea de top din Bucuresti intra, in majoritate, tot elevii lor care au facut clasele 5-8 acolo. Spre exemplu, desi nu intra in categoria celor care te intereseaza, anul trecut cea mai mica medie la Sincai la bio-chimie a fost 9, 82. Poate anul asta sa fie 9.30 sau 9.40, dar mai mica nu.Cel putin asta e parerea mea, insa nu cred ca in Bucuresti, la cat e de mare, nu exista si alte licee bune. Spre exemplu, am vorbit cu mama unui copil de la Sincai in clasa a XII a si a pus, ca desi este un liceu de top, tot se pregateste in particular pentru examenul de bacalaureat.Mult succes!