| Serban95 a întrebat:

In ziua de azi mai conteaza ce liceu faci,sau ce profil termini? Adica ce nu poti intra si cu un profil uman pe ceva ce cere mate, fizica sau mai stiu eu ce ori un pe economie?

2 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

"Totul despre TPU"?

| Dana211 a răspuns:

Momentan nu conteaza, insa se vorbeste despre schimbarea sistemlui astfel incat fiecare sa dea bacul diferit in functie de profil (de exemplu unul care termina filologia va da mai greu la romana fata de unul de la mate-info), iar la admiterea pentru facultate sa se tina cont de acest lucru astfel incat unul ce termina umanul sa nu poata da la medicina de exemplu.
In momentul de fata se poate intra de la un profuil uman la inginerie sau alt profil ce implica mate, fizica, sau chimie, dar acum sincer daca nu faci asa ceva in liceu (practitc nu ai o baza)cum te poti descurca la facultate?