| AnonimAnonymous888827 a întrebat:

Nu prea îmi place matematica, vreau sa optez la un profil uman dar nu prea stiu ce sa fac pe viitor, stiu ca dupa ce termini un liceu cu profil de genu poti Da la academie dar eu n.am condițiile fizica si nici ca pedagog nu mi.ar plăcea.Ce recomandati?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aoleu cate optiuni ai. Mai informeaza-te si tu. In plus, profilul e putin relevant. Am terminat uman si un coleg a dat la IT, 2-3 colege la medicina, vreo 3-4 la ASE si una la farmacie. Din cate stiu, toti au intrat. Asa ca profilul nu e relevant. E putin mai multa munca daca si vrei nota mare la bac. Daca te intereseaza doar admiterea, atunci chiar nu mai are nicio importanta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă chiar vrei sa intri la academie ai da pui si ai sa te antrenezi cum trebuie si o sa intri. Oricum profilul nu contează. Totuși pune si învață mate cat sa iei notă buna in bac si pe urmă te orientezi tu.

| Natty1403 a răspuns:

In viitor poti ieși profesor de română, translator, agent turistic, avocat