| Sephire a întrebat:

Incalzirea globala poate fi oprita nu? Dar sa distrugem incalzirea se poate? Ma refer daca se pot distruge substentele poluante si chestii de astea ca sa fie ca si cum nu ar fi fost niciodata incalzirea globala.

Răspuns Câştigător
| AlinNxD a răspuns:

Hmm. s-ar putea, dar nu se va intampla, nimeni nu va face nimic in legatura cu asta, si ca sa o distrugem, nu se poate

2 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Intrebarea ta, momentan este pusa c-am aiurea.Momentan nu este o tehnologie ieftina prin care sa se intample asta, dar putem reduce poloarea.

| oprescudorin11 a răspuns:

Mi se par copilarii versiuni cu poluarea si alte tampenii vehiculate de smecheri care vor sa-si umfle buzunarele. Teoria mea despre schimbarea climei si a tuturor nenorocirilor, care se indesesc si-si accentueaza dezastrele consecutive, este ca Terra isi schimba polii magnetici.Asta provoaca si va provoca ce nici in filme nu ati vazut. Noroc ca se intampla destul de lent.Asa ca unii maiapucam sa mai supravietuim.Campul magnetic terestru asigura o clima blanda, o protectie la toate razele nocive venite din cosmos, o aerisire a terrei de orice nocivitati. Acum nu mai merge asa.