| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Incep a 7a si bineinteles ca o sa am materii noi.Adica Chimie si Educatie Moral Civica nu? Mai sunt si alte materii?
Si inca ceva: la Chimie am nevoie de caiet de mate nu? iar la Ed.Moral Civica de caiet dictando nu? K ma certam cu tata pentru caiete ca cica la chimie imi trebuie nu stiu ce caiet speciallaughing. Daca stiti pls ajutati-matongue
Si cum vi se par voua aceste 2 materii?
FUNDAAAA!tongue

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Pai si eu intru tot in clasa a 7-ea dar am auzit ca la chimie imi trebuie caiet de mate.Si nu, nu mai sunt alte materii in afara de educatie civica si chimie.Sincer,mie chimia mi se pare putin greoaie la inceput, dar dupa ce te obisnuiesti, totul va fi OK.Despre educatie civica nu mai spun, deoarece e foarte simpla, eu am inceput sa fac din a 6-ea.Si...spor anul acesta la scoala!

11 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

La chimie ai nevoie de un caiet obisnuit de matematica, iar la civica ai nevoie de un caiet dictando.
Doar aceste doua materii sunt noi.
Mie, chimia nu mi se pare asa grea, insa, ca la celelalte stiinte exacte, lectiile se leaga intre ele, deci trebuie sa inveti la fiecare ora.
La civica afli lucruri noi. Pe mine nu ma pasioneza prea tare.

| HarryPotter a răspuns:

Chimie e foarte interesanta.inveti formule si ecuati. experimentele sunt cele mai tari dar depinde de profesor pentru ca eu de abia la sfarsitul anului am facut experimente. iar cultura civica este plictisitoare.despre politica si stat etc.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Si eu incep a 7-ea.
Ms ca ai intrebat si pentru minebig grintonguelaughing

| Mar a răspuns:

Hei si eu incep a7-a si nu o sa fie ceva extraordinar. la chimie iti trebuie doua caiete de mate (teme si clasa) iar la cultura civica iti trebuie unul de romana.nu sunt niste materii de care sa te sperii. ceva normal ca biologia fizica geografie etc.

| Mik3 a răspuns:

Sunt usoare, acu depinde si de tine daca iti plac, fundawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Buttercup30 a răspuns:

Da la chimie decaiet de mate si al civica dictando.
pai majoritatea depinde de prof.si daca inveti si intelegi n-ai probleme.la civica e usor, chestii de cum sa te porti in colectiv...drepturi...si la chimie trebuie sa inveti mereu.
dar daca ai profi de treaban u trebuie sa inveti la niciuna laughing
eu la civica n-am ivatat de loc, si totusi stiam sa raspund...ca e din viata happy

| LuisEdward a răspuns:

Nus chiar asa usoare chimia e cam grea

| monika_9340 a răspuns:

La chimie iti trebuie caiet de mate...si sunt usoare stai linistita, trebuie doar sa inveti la chimie

| anonima_6654 a răspuns:

Pai eu acum trec in a8-a si la chimie iti trebuie caiet de mate iar la civik iti trebuie caiet diktando. Mie mi se par plictisitoare aman2 mai ales chimia ca la civika imi fac tema la mate in ora asa ca nu prea ascult eu.big grin La chimie nu prea o sa intelegi mare lucru dar bafta totusibig grin funda pls:*

| anonima125 a răspuns:

Da, la chimie trebuie de mate si la civica dictando big grin
civica e f usoara tongue... mai ales o ora pe saptamana...
si chimia e usoara si frumoasa in clasa a 7 a
in clasa a 8 a incep reactiile si ecuatiile