| arysa a întrebat:

Intrebare adresata elevilor: cati dintre voi se duc anul asta la vreo olimpiada nationala? La ce materie si unde se tine?

Răspuns Câştigător
| Aries90 a răspuns:

La latina, si se tine la Drobeta Turnu Severin. straight face

10 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Eu am fost la nationala anul acesta, la spaniola, la Cluj. Am luat locul 1 la clasa a 11-a big grin

| arysa explică:

Si eu merg la latinabig grin.

@shortcake; cum a fost, cat ai luat? povesteste-ne si noua un picbig grin

| Ea12345 a răspuns:

Nationala? Nu.big grin Eu am fost la romana, am luat punctaj maxim, iar cand sa merg mai departe, am ajuns cu stupoare sa aflu ca deja trecuse...Ca dovada a interesului dat de profesoara noastra.straight face
Oricum, succes celor care au ajuns acolo si un Paste fericit!kiss

| IuliaAle a răspuns:

Limba franceza, Cluj smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma duc la 4 olimpiade. La romana, la mate si la cultura generala.
Se tine la scoala 160.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 6 si 11 aprilie 2010- olimpiada de geografie, faza nationala.Se tine in Targoviste, Dambovita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt clasa a parta si am ajuns la olimpiada de romana pe municipiu, dar la noi, copii din clasele primare, nu se fac olimpiade pana la nationala.deci nu prea te pot ajuta.sorry

| adnreas09cta a răspuns:

Eu sarputea samaduc in vara la chimie mate si istorie, chiar la liceu

| shortcake a răspuns:

Am fost la nationala la romana, s-a tinut la Arad. happy

| shortcake a răspuns:

Buna din nou, scuze de intarziere.
La romana a fost foarte ok, subiecte abordabile, camine cu conditii aproape bune(apa calda, cantina cu mancare comestibila laughing-btw, am stat cate 7 in camera, dar a fost fun). E oricum o experienta interesanta sa mergi la o nationala, intalnesti multi oameni cu aceleasi interese ca si tine cu care socializezi, te distrezi si te imprietenesti happy. Organizarea a fost buna, era loc de mai bine, dar per total mi s-a parut ok.big grin Eu am luat premiu special, 100 de puncte din 120 (asta inseamna cam locul 18 din 60), iar punctajul final a fost media punctajelor celor doua probe, scrisa si orala.
Sper ca v-am ajutat, succes tuturor si distrati-va!happy