| Finetti1313 a întrebat:

Intrebare pentru cei din Bucuresti sau cei care sunt in masura sa ma ajute: Ce parere aveti de liceul International de Informatica, Sf. Sava, Cronos si George Cosbuc in primul rand?
Am medie foarte mare si sunt olimpica. Deci... cu ce medie se intra la liceele astea, cum sunt profesorii si ce fel de colegi voi avea. Ma intereseaza doar la profil filologie.
funda

Răspuns Câştigător
| AndreeaNustiu a răspuns:

Am 3 prieteni acolo, da e greu si trebuie sa muncesti, colegii acolo nu cunsc multi doar colegii prietenilor mei, si nu mi se par cu fite dar la Sava si Cronos sunt fitosi, sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| AndreeaNustiu a răspuns:

Se intra de la 9, 90 la la licele mentionate, profesorii cer mult, chiar foarte mult, si colegii sunt fitosi.

| Finetti1313 explică (pentru AndreeaNustiu):

Merci pentru raspuns.
Eu am auzit ca George Cosboc e mai diferit si ca elevii nu sunt chiar asa de fitosi si ca e un liceu in care trebuie sa muncesti foarte mult, dar nu se tine cont de meditatii si de alte porcarii.
Tocmai de aceea voiam sa aflu mai multe de el din perspectiva cuiva care a invatat acolo sau are prieteni care invata acolo.

| Finetti1313 explică (pentru AndreeaNustiu):

Multumesc.
Inca ceva: dupa parerea ta care crezi ca e cel mai bun liceu din Bucuresti? As aprecia daca ai raspunde.

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru Finetti1313):

Sf. Sava inevitabil ocupa locul 1, acolo poti intra cu 9, 90 in sus.Mai e Dinu Lipatti si Nicolae Tonitza care sunt licee foarte bune.

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru Finetti1313):

Am 3 prieteni acolo, da e greu si trebuie sa muncesti, colegii acolo nu cunsc multi doar colegii prietenilor mei, si nu mi se par cu fite dar la Sava si Cronos sunt fitosi, sper ca te-am ajutat.