| zinsi a întrebat:

La bac la romana la ion luca caragiale era bine o scrisoare pierduta? sau o noapte furtunoasa?
eu am facut iona insa ma cert cu un amic ca o scrisoare peirduta nu este un text dramatic

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

E bine ce ai scris happy
succes~sa iei o nota mare!

8 răspunsuri:
| benny a răspuns:

O scrisoare pierduta e comedie, dar multi au scris ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi insa eu am scris iona sper sa fie bine

| Intruder19 a răspuns:

Apartine genului dramatic deci e bine.

| DevilLife a răspuns:

O scrisoare pierduta este text dramatic.si era bine daca ai scris o scrisoare pierduta/o noapte furtunoasa/ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi/iona

| lya18 a răspuns:

Daca ai scris Iona, foarte bine ai facut! Mda, O scrisoare pierduta apartine genului dramatic, dar unii spun ca nu e bine pentru că, specia e totusi comedie,. probabil o sa se ia in considerare
happy. Succes pe mai departe

| andre3a92 a răspuns:

Ultima noapte e roman, nu apartine genului dramatic! e gresealawinking trebuie sa caracterizeze un personaj din jocul ielelor, camil petrescuwinking

| deutza00 a răspuns:

Era bun si o scrisoare pierduta si iona

| Criss_5576 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi nu e text dramatic straight face. e roman psihologic, al experientei, etc

| pam92mada a răspuns:

Da,era bine, sunt opere cu caracter dramatic toate 3 de care ai mentionat mai sushappy