| 7NEro a întrebat:

La BAC romana (uman) subiectul 3, daca imi cere text dramatic trebuie neaparat sa scriu Iona? Sau intra si Caragiale ' o scrisoare pierduta'?

Si inca cateva intrebari, trebuie sa las spatiu liber intre exercitii si subiecte? Dar asezarea in pagina cum trebuie sa fie? E nevoie sa las un spatiu cam un deget doua, la marginile pagini?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Genul dramatic cuprinde comedie, drama si tragedie. Poti ori O scrisoare pierduta, ori Iona.
Nu se lasa spatiile libere intre exercitii, fiindca lucrarea isi pierde din continuitate. Si da trebuie alineat de 2 degete la margina foii.

| 7NEro explică (pentru Anon31241212):

Deci alineat de 2 degete pe intreaga lucrare nu doar la eseu?

| Anon31241212 a răspuns (pentru 7NEro):

La intreaga lucrare