| Danet99 a întrebat:

La ce e mai usor sa dau teza,la istorie sau la geografie?, de ce?

Răspuns Câştigător
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Depinde de ce fel de persoana esti, de felul in care predau profesorii tai si de cat inveti tu la materiile astea doua. poate inveti mai bine la geografie, poate unul din profesori nu se intereseaza sa va invete bine. la mine, profesorii de istorie pe care i-am avut pana acum s-au interesat mai tare de noi si de cat invatam.profesorii de geografie doar veneau, predau, ascultau si nu le mai pasa de altceva.
E alegerea ta

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Categoric geografie

| DedeeAndreea a răspuns:

Eu consider ca depinde de cum predau profesorii, de ce materie iti place tie mai mult.Eu,spre exemplu, cred ca este mai usoara teza la geografie(la geografie avem o profesoara foarte buna).
La istorie avem o profesoara care ne dicteaza toata ora, scriem vreo 5 pagini de caiet studentesc intr-o ora, de aceea nu imi place istoria.
Daca dai teza eu iti recomand sa alegi geografia.

| MadalinaElly a răspuns:

Eu dau la istorie.mi se pare mai usor happy

| suMRed34 a răspuns:

Depinde ce materie iti place cel mai mult si la care iti este mai usor sa retii informatiile.Eu as alege geografia, e mai practica.

| Avon053 a răspuns:

La geografie pentru ca este mai putina materie, dar depinde ce iti place! Succes!