| anonim_4396 a întrebat:

La ce foloseste diploma de Ecdl?

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Un atu in plus... Se aude ca nu o sa fie nevoie sa mai dai proba din timpul clasei a 12- a pentru bac la TIC daca ai ecdl. Inveti niste module, aprofundezi si poti dovedi asta prin certificatul pe care il primesti.

| adrianhasde a răspuns:

European Computer Driving License cu ajutorul diplomei atestate poti lucra oriunde in Romania sau in lume in domeniul informatic.

| Gexu a răspuns:

Astazi am auzit ca o diploma de liceu mate-info este mai buna decat una de ecdlwinking profa de info mi-a spus

| lul23 a răspuns:

Orice diploma/atestat foloseste la ceva happy
Mai ales daca e in domeniul informaticii.
1. Da bine la CV
2. Iti atesta cunostiintele
Dar, cred ca e inutila in cazul in care ai terminat un liceu mate-info si ai un atestat in informatica.
happy