| Happppy1 a întrebat:

Imi poate folosi diploma ECDL pentru inscrierea la facultate in strainatate, chiar daca nu vreau sa merg la ceva cu IT? Diploma ECDL profil bac foloseste si la altceva in afara de echivalarea probei de competente digitale?

Răspuns Câştigător
| NimeniSiAtat a răspuns:

Te poate ajuta la angajare, pentru inscrierile in strainatate iti sunt folositoare testele de limba in functie de tara in care urmeaza sa studiezi

1 răspuns:
| ecdlromania a răspuns:

Permisul ECDL este un plus la portofoliul pentru admiterea la o universitate din strainatate indiferent de profilul facultatii alese. Pot fi universitati care chiar sa ceara la inscriere detinerea Permisului ECDL.
ECDL PROFIL BAC este o certificare ECDL care se bucura de aceeasi recunoastere internationala si valabilitate nelimitata precum orice alt tip de certificare ECDL. Mult succes!