| BlackPill a întrebat:

La ce materii sa da bacul la filologie?

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

La filologie d-ai bac la română, engleză (probă oral şi scris la ambele), istorie şi la alegere dintre logică, psihologie, sociologie, filozofie, geografie.
Teze d-ai la română, engleză, latină şi la alegere între istorie şi geografie.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| frateleNORD a răspuns:

Istorie, Română și Latina.