| alexalex_4797 a întrebat:

La ce ne ajuta limbajul Pascal/c++?

7 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Pe tine nu te prea ajuta, alex? Asa-i? happy

| LawR3n a răspuns:

Îţi face o mică "introducere" în limbajele de programare pentru eventuale, reprofilări.

| alexalex_4797 explică:

Si programarea asta la ce ne ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La programare, la ce altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe site-ul asta? A fost creat intr-un limbaj de programare. Te joci pe calculator? Jocurile au fost create folosind niste limbaje de programare. Scrii in word, excel, wrdpad, sau desenezi in paintbrush sau adobe photoshop? Astea au fost create cu ajutorul unor limbaje de programare. Folosesti windows-ul ca platforma pentru programele pe care le rulezi pe el? Windows-ul a fost creat cu ajutorul unor limbaje de programare. Etc etc etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ok, sensei bro-andrei, sau care o fi nicku tau, dar eu sunt tot de acord cu alex.Sunt la mircea constanta cls a 8'a si profa mea de info nu intelege ca eu nu imnteleg nimic din pascal si nu inteleg de ce trebuie sa stiu pascal obligatoriu si sa invat sa programez daca eu nu vreau sa ma fac informatician.La ce ma ajuta in viata daca eu vreau sa ma fac procuror sau medic etc.etc.E pierdere de timp si de memorie, caci trebuie sa tocesc toate datele alea ca sa iau un 9 macar in test si poate sa mai iau un 10 dintr'un proiect sau ceva ca sa'mi iasa 10.Si nici nu are logic e o porcarie. Ii ajuta pe cei care doresc, da pe mine nu ma ajuta la absolut nimic desi nici profa nici maicamea nu ma prea asculta.Si totusi jumatate din clasa precum si mine nu inteleg si nici nu vor sa inteleaga, asta e problemik andrei

| andreicnmb a răspuns:

Da ok, sensei bro-andrei, sau care o fi nicku tau, dar eu sunt tot de acord cu alex.Sunt la mircea constanta cls a 8'a si profa mea de info nu intelege ca eu nu imnteleg nik din pascal si nu inteleg de ce trebuie sa stiu pascal obligatoriu si sa invatz sa programez daca eu nu vreau sa ma fac informatician.La ce ma ajuta in viata daca eu vreau sa ma fac procuror sau medic etc.etc.E pierdere de timp si de memorie, caci trebuie sa tocesc toate datele alea ca sa iau un 9 macar in test si poate sa mai iau un 10 dintr'un proiect sau cva ca sa'mi iasa 10.Si nici nu are l0gik e o porcarie. Ii ajuta pe cei care doresc, da pe mine nu ma ajuta la absolut nimic desi nici profa nici maicamea nu ma prea asculta.Si totusi jumatate din clasa precum si mine nu inteleg si nici nu vor sa inteleaga, asta e problemik andrei