| HiEveryOnE111 a întrebat:

La ce se dau simulari in clasa a 11 a, doar la romana si matematica sau mai este vreo materie?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DACĂ se dau (si nu-s obligatorii) vor fi la toate disciplinele de bac scrise, deci TREI!

| Erin28 a răspuns (pentru sierra1):

Nu este adevărat. Simulările pentru clasa a XI a se susțin doar la limba română și la proba obligatorie a profilului, în funcție de filiera in care studiezi(uman sau real, etc), întrucât, de exemplu, la geografie, pentru profilul filologie, bacul cuprinde doar materia din clasa XII a.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

De fapt tu ne minți! Elevii de clasa a XI-a nu susțin simulări!

https://www.edupedu.ro/......ean-surse/

| Erin28 a răspuns (pentru sierra1):

Da, asta am spus înainte să apară în monitorul oficial aceasta precizare. Până acum, așa era. Se susținea simulare numai la probele obligatorii. Din 2020 nu se mai dau simulări la clasa a 11- pandemie.

| Celcestietot a răspuns:

Doar la acestea.