| Gabi_6400 a întrebat:

La ce te ajuta " Fundele " pe care le dai cand cineva iti raspunde corect la o intrebare?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Văd că eşti nou/ă pe site.
Fundă=Răspuns câştigător=100 de puncte
Pe acest site unii useri pun întrebări şi ceilalţi răspund.
Dintre aceste răspunsuri,unul poate fi premiat (nu e obligatoriu) pentru ajutorul dat. Funda se află în dreptul răspunsului pe care vrei să-l premiezi.
Dai click pe ea, apoi pe OK, dacă eşti sigur/ă că merită.
Citeşte aici mai multe şi te vei lămuri mai bine:
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente!
Succes şi bine ai venit pe TPU!

5 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Nu te ajuta neaparat pe tine ci pe cel care ti-a raspuns, cum spunea si YoPsycho, simte ca raspunsul sau a fost apreciat si primeste si puncte. La fiecare funda primita se adauaga 1000 de puncte la punctajul total.
Sper ca te-am ajutat.

evenso
| evenso a răspuns:

La nimic ( unii aduna ca sa aiba ) big grin

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Fiecare funda valoreaza 100 de puncte...te ajuta si ai mna.mai multe si sa ai mai multe puncte.

| MeinSieg a răspuns:

Simti ca raspunsul tau a fost apreciat, ai ajutat pe cineva. Sunt un simbol la faptul ca ai ajutat o persoana cu o problema mica/mare, dar importanta pentru el. Sau mai nou, sunt importante pentru a ajunge expert TPU, userul anului etc.

| gaoaza a răspuns:

O pui la gat!