| Badita_Raul_1998 a întrebat:

La Clasa a -V-a ce fac elevii la dirigenție

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Dupa cum probabil ti s-a spus. Domnul sau doamna care v-a luat la inceputul anului ( adica astazi ) o sa va fie diriginta in urmatorii 4 ani. Adica voi o sa fiti responsabilitatea dansului/dansei. La dirigentie de cele mai multe ori stai. Exact, stai. Nu faci absolut nimic, doar vorbesti cu diriginta/dirigentele tau, semneaza notele in carnet, va intreaba ce ati mai facut in saptamana respectiva. Bineinteles, daca X se bate, o sa aiba treaba cu X toata ora, sau daca X a facut cine stie ce alt lucru prin care " nu a respectat regulamentul ". Acum depinde si pe cine ai, daca e rau/rea. In fine, mai multe o sa vezi cu proprii ochi, dar ti-am zis, nu prea faci nimic interesant, e un fel de ora de relaxare, sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

1 răspuns:
| ascovit a răspuns:

Depinde de diriginte. Posibil sa dezbateti anumite subiecte conform unei programe, sa discutati problemele clasei s.a.m.d. Daca dirigintele tau este profesor de: romana/matematica, fizica, sau alta materie mai importana, si sanse sa faceti asta. Iti vei da tu seama pe parcurs cum sta treaba cu orele de dirigentie.