| JohnnyS a întrebat:

La evaluarea nationala se mai poate da la romana sa argumentezi ca o opera studiata la clasa apartine genului liric sau epic? adica stiu ca se da text la prima vedere, dar poate sa-ti cada si "o opera studiata la clasa"?

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Este posibil sa primesti caracterizarea unui personaj dintr-un anumit gen de opera studiata la clasa sau sa demonstrezi ca o opera studiata la clasa apartine unui anumit gen sau specie literara.

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Ei bine, si eu sunt in clasa a8a. Am inteles ca se vor da NUMAI opere studiate la clasa. Tocmai de aceea, trebuie sa alegi dintre:
1.sa inveti argumentarea pe de rost.
2.sa inveti sistemul de intocmire a argumentarii.

Eu iti recomand varianta 2!

BAFTA!