| Lilly_Ellutza_1995 a întrebat:

La facultatea de interpretare muzicala trebuie sa stii sa canti la vreun instrument ca sa fii admis? am citit pe net ca se dau probe dar eu nu stiu sa cant la nici un instrument si nici sa citesc o partitura, am doar voce si talent, am fost in corul scolii gimnaziale un semestru si stiu sa cant dupa ureche, am facut un liceu tehnologic deoarece situatia financiara a familiei nu mi-a permis sa intru la un liceu de arte. Am vreo sansa?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| Lilly_Ellutza_1995 explică:

Nu ca nu stiu sa citesc o partitura dar nu pot sa cant dupa una, stiu sa citesc notele adica ce am facut in scoala generala.